RRETH NESH

zbulim i madh

PREZANTIMI

Who we are? 

Found in 2005, Dongguan JiaLing Precision Metal Co., Ltd is located in Dongguan and branch office in Chengdu of China. We are a professional manufacturer and provide the cost-effective tooling solutions in Advertising Logo Carving, Metalworking, Woodworking, Stoneworking, Electronics, Automotive and Aerospace industry worldwide.

 

Jialing® has 3500 m2 factory with strong R & D & Production capacity, to ensure tools are 100% qualified, quality is strictly controlled by various devices in every process from raw material – manufacture – brazing – grinding – inspection – packing. Jialing® get ISO, Germany TUV and Swiss SGS certificates. With exceptional durability and lifespan, our cutting tools deliver MAX productivity.

 

What we can do? 

As a leading manufacturer of cutting tools, we mainly make Acrylic/PVC engraving tool, Mini word carving tool, compression cutter, Stone engraving tool, End mill, Woodworking Router bit in Carbide & PCD diamond material, MCD diamond polish tool. 

We could design and produce customized tools as drawings or samples. 

 • -
  E themeluar në 2005
 • -
  14 vjet përvojë
 • -+
  6 kategori të produkteve
 • -+
  Më shumë se 68 produkte

produktet

risi

 • Gishti i dritares së pragut Tërhiqni pak routerin

  Dritare Sill Finger Pul ...

  Quick Details Window Sill Finger Pull Router Bit Product Model Code No. Size D(mm) R H(mm) A1503014 l/4*3/4 1.05 4.76 20.63 A1503138 l/2*3/4 19.05 4.76 20.63 A1503158 l/2*7/8 22.2 5 20.63 A1503178 1/2*1 25.4 3.17 20.63 A1503198 l/2*l-l/8 28.6 3.96 20.63 A1503218 l/2*l-l/4 31.75 3.17 20.63 A1503238 l/2*l-3/8 34.9 3.56 20.63 A1503258 l/2*l-l/2 38.1 5.96 20.63 A1503278 1/2*1-3/4 44.45 4.76 21.63 ...

 • Radioja që rrumbullakon mbi pak

  Radioja që rrumbullakon mbi pak

  1 Details Detajet e shpejta Radioja e rrumbullakosur mbi Bit 2 Model Modeli i Produktit 3 、 Pagesa dhe Transporti : 1> Koha e Dorëzimit: 3-10 Ditët 2> Kushtet e Pagesës: TT / Paypal / Western Union / Alipay / Wechat 3> Kushtet e Transportit: DHL / FedEx / UPS / TNT / Aramex. Sipas kërkesës tuaj. Ne jemi një furnizues profesional prestar mulliri, ne ndërmarrim të gjitha llojet e prestar mulliri biznes me shumicë dhe pakicë, mund të personalizohet, mund të jetë OEM.Have ndonjë interesante, Mirë se vini të dërgoni hetim për ne.

 • Bit Router Ogee Groove

  Bit Router Ogee Groove

  3:Payment and shipping : 1,  Delivery Time: 3-10Days 2,  Payment Terms: TT/Paypal/Western Union/Alipay/Wechat 3, Shipping Terms: DHL/FedEx/UPS/TNT/Aramex. According to your demand. We are a professional milling cutter supplier, we undertake all kinds of milling cutter wholesale and retail business, can be customized, can be OEM.Have any interesting, Welcome send inquiry to us.

 • Bit Routerus Kurorë horizontale në kurorë

  Crow horizontale Crow ...

  Radius kurorëzimi horizontale kurorëzimi Bit 3 、 Pagesa dhe dërgimi : 1> Koha e Dorëzimit: 3-10 Ditët 2> Kushtet e Pagesës: TT / Paypal / Western Union / Alipay / Wechat 3> Kushtet e Transportit: DHL / FedEx / UPS / TNT / Aramex. Sipas kërkesës tuaj. Ne jemi një furnizues profesional prestar mulliri, ne ndërmarrim të gjitha llojet e prestar mulliri biznes me shumicë dhe pakicë, mund të personalizohet, mund të jetë OEM.Have ndonjë interesante, Mirë se vini të dërgoni hetim për ne.

 • Bit Slot T Shot Carbide Shank Router

  T Slot Shank Carbide T ...

  Shot Carbide T Shot Carbide Bit 3 、 Pagesa dhe dërgimi : 1> Koha e Dorëzimit: 3-10 Ditët 2> Kushtet e Pagesës: TT / Paypal / Western Union / Alipay / Wechat 3> Kushtet e Transportit: DHL / FedEx / UPS / TNT / Aramex . Sipas kërkesës tuaj. Ne jemi një furnizues profesional prestar mulliri, ne ndërmarrim të gjitha llojet e prestar mulliri biznes me shumicë dhe pakicë, mund të personalizohet, mund të jetë OEM.Have ndonjë interesante, Mirë se vini të dërgoni hetim për ne.  

 • ER Collets copë

  ER Collets copë

  Quick Details ER 20/22/25/32 Collets chunk Place of Origin: Guangdong, China Material: Carbide applicable :hold the shank of end mill Warranty:6 Months Products name: ER Collets Chunk Application: CNC Machine Center Product Model Model Outside-D Lnside-d ER25-4mm 26 4 ER25-5mm 26 5 ER25-6mm 26 6 ER25-6.35mm 26 6.35 ER25-8mm 26 8 ER25-10mm 26 10 ER25-12mm 26 12 ER25-12.7mm 26 12.7 ER25-14mm 26 14 ER25-16mm 26 16 ER32-3mm 33...

 • Mbajtësi i mjeteve ISO CNC

  Mbajtësi i mjeteve ISO CNC

  1、Quick Details  CNC ISO Tool Holder Material: Carbide                                                                                              Application: It is the tool that links the mechanical spindle and the cutting tool   2、Product Model 3、Payment and shipping : 1>  Delivery Time: 3-10Days 2>  Payment Terms: TT/Paypal/Western Union/Alipay/Wechat 3>  Shipping Terms: DHL/FedEx/UPS/TNT/Aramex. According to your demand. We are a professional milling cutter supplier, w...

 • Mbajtësi i mjetit Cnc BT ER

  Mbajtësi i mjetit Cnc BT ER

  Detajet e shpejta Materiali mbajtës i mjetit Cnc BT ER Materiali: Aplikimi i karabit: theshtë mjeti që lidh gypin mekanik dhe mjetin prerës Avantazhet: Standardi BT për mbajtësit e mjeteve me origjinë në Japoni dhe është disi i ngjashëm me mbajtësit e mjeteve CAT. Si dhe mbajtësit e mjeteve CAT, ai ka emërtime numerike që korrespondojnë me madhësinë e rreshtit: BT-30, BT-35, BT-40, BT-45, BT-50. Numri më i lartë ...

 • Bit bit 3D

  Bit bit 3D

  Quick Details Tideway Router Bits woodworking router bits for wood material used: Acrylic, PVC, Wood, MDF, HDF, Material: Tungsten steel 2、Product Model 3、Payment and shipping : 付款和运输

 • JIALING HRC55 T-sot Mulli i karabit të ngurtë

  JIALING HRC55 T-sot Kështu që ...

  1 Details Detaje të Shpejta JIALING HRC55 T-sot Mulli i ngurtë i karbidit Materiali: Flauti i Karbidit: 4 Fluta Aplikimi: Përparësitë e përpunimit të mullirit CNC: 1.Përdoret gjerësisht në përpunimin e Cast / Bakrit / Alumini / Steeleliku 2. Rekomandoni të zgjidhni madhësinë me mbivendosja minimale e kërkuar për shkak se mbingarkesa e gjatë është e ndjeshme ndaj dridhjeve, dhe kështu duhet të zvogëloni RPM dhe vëllimin e ushqimit 3.Need për të rregulluar RPM dhe normën e ushqimit të arsyeshme duke shënuar në thellësi të prerjes, machi ...

 • JIALING Carbide Solid 4 Mullinj Përfundimi të Flautave

  JIALING karabit të ngurtë ...

  1 Details Detaje të Shpejta JIALING Carbide Solid 4 Mullinj Përfshirë Fyelli Materiali: Flauti i Karbidit: 4 Fuqia e Flauteve: HRC 55 Aplikimi: Makineritë e përpunimit të mullirit CNC Veshje: AlTiN, TiAlN, TiSiN, TiN, DLC, Nano, Avantazhet: 1. Përdoren gjerësisht në përpunimi i materialeve me fortësi të lartë, të tilla si bakri, gize, çeliku i karbonit, dhe çeliku i myk etj.

 • Mulli përfundimtar për Reklamim pak mjet pa ruter dhe prerje gome

  Mulliri i fundit për Advertisi ...

  1 Details Detajet e shpejta Mulliri i fundit për Reklamim Materiali pak i përdorur i mjetit të prerjes së paketuar dhe të gomës: Prerje reklamimi ose gdhendje, akrilik, PVC, plastike, dru, MDF Materiali: Tungsten çeliku 2 Model Modeli i produktit 3 、 Pagesa dhe transporti : 1> Koha e Dorëzimit : 3-10 Ditët 2> Kushtet e Pagesës: TT / Paypal / Western Union / Alipay / Wechat 3> Kushtet e Transportit: DHL / FedEx / UPS / TNT / Aramex. Sipas kërkesës tuaj. Ne jemi një furnizues profesional prestar mulliri, ne ndërmarrim të gjitha llojet e prestar mulliri whol ...

LAJME

Shërbimi i parë

 • The difference between hard alloy steel and high-speed steel

  There are three differences between cemented carbide steel and high-speed steel: One. The performance of the two is different 1. The performance of cemented carbide steel: the cutting speed of cemented carbide tools is 4-7 times higher than that of high-speed steel, and the tool life is 5 to 80 t...

 • The quality problem of high-speed steel composition improvement

  The composition of high-speed steel determines that the quenching temperature of high-speed tool steel is very high, close to the melting point, and its purpose is to make alloy carbides more dissolved into the matrix, so that the steel has better secondary hardening ability. The hardness of high...